Gdzie powstają dzieła sztuki? - zajęcia przedstawiające poszczególne pracownie artystyczne i przybliżające tajniki powstania dzieł. 

Pracownia malarza - zajęcia przedstawiają pracownię artystyczną i przybliżają tajniki powstania dzieł. Kto maluje obrazy? Oczywiście malarz! A co jest mu do tego potrzebne? Czy same kartki i pędzle wystarczą? Sprawdzimy  czy malarzowi przyda się sztaluga, na  ile sposobów można nałożyć farbę i jak namalować siebie samego! Podczas zajęć będziemy wykonywać ćwiczenia  plastyczne: rysowanie, malowanie farbami, szkice.

Pracownia rzeźbiarza - zajęcia przedstawiają pracownię artystyczną i przybliżają tajniki powstania dzieł. Rzeźbiarz – kto to taki? Co robi i w jaki sposób? Poszukamy odpowiedzi na pytania: ile warstw ma rzeźba? Czym się różni glina i kamień? Na koniec sami spróbujemy wykonać własną rzeźbę!

Pracownia architekta - jak sprawić, żeby w dachu nie było dziur, a ściany były proste? Dowiemy się kim jest architekt i czemu jego rysunki są takie ważne.

Pracownia projektanta mody - zajęcia przedstawiają pracownię artystyczną i przybliżają tajniki powstania dzieł. Projekt sukni to nie lada wyzwanie dla projektanta. Sprawdzimy czy kartka, ołówek i garść pomysłów wystarczą do stworzenia dzieła idealnego. Poczujemy się mali projektanci i sami „coś” stworzymy!

(cykl czterech zajęć/ każde z zajeć może być zamówione pojedynczo/ czas trwania ok. 60 min./ dla dzieci w wieku 3-12 lat) 

Zajęcia łączą część teoretyczną z warsztatową i mają charakter interaktywny. Dostosowane są do wieku uczestników.
Zapewniamy zarówno reprodukcje dzieł sztuki, jak i materiały do zadań plastycznych.